Garsaus fotografo patarimai mados modeliams

Tikriausiai visi žino, kad mados modeliu tapti yra sunkiau nei kitos srities modeliu, būtent todėl iš mados modelių yra ir daugiau reikalaujama bei tikimasi, todėl jie visuomet turi būti itin pasitempę ir visada pasiruošę darbui. Tačiau kada modelio dienotvarkė yra įtempta, jis neišsimiega, pervargsta – tai iš karto matosi ant modelio išvaizdos. Kas gi norėtų fotografuoti modelį, kurio akys yra pavargusios su patamsėjusiais ratilai po akimis, kuris vos pastovi ant kojų, yra nusilpęs ir be energijos. Garsus Australijos grožio ir mados fotografas Dave Blake sako, kad yra keli pagrindiniai būdai, kurie padeda mados modeliams net ir dirbant įtemptu grafiku – atrodyti žvaliems ir jaustis energingiems.
Miegas, judėjimas, meditacija. Jeigu modelis visą laiką skiria tik darbui – tai tikrai gali jį išsekinti tiek fiziškai, tiek emociškai. Todėl modeliui svarbu „įkrauti“ pagrindinius savo „energijos šaltinius“. Visų pirma – gerti labai daug vandens, būtinai surasti sau šiek tiek laiko ir nuošalią, ramią vietą, kurioje modelis galėtų nusiraminti, atsipalaiduoti ir pailsėti, galbūt net pamedituoti. Taip pat reikia nepamiršti ir judėjimo – galima nueiti į sporto salę, užsiimti joga ar tiesiog pasivaikščioti gryname ore. Judėjimas žmogui suteikia energijos, todėl jis yra būtina kiekvienos dienos dalis.
Maistas. Modeliai ir taip yra įpratę prisižiūrėti ką valgo, tačiau esant įtemptai dienotvarkei – maistas turi būti pasirenkamas itin atidžiai. Nereiktų rinktis maisto, kuris apsunkina skrandį, nuo kurio norisi miegoti ar išpučia pilvą, maistas turi būti lengvas, tačiau maistingas – suteikiantis energijos bei neapsunkinantis organizmo. Puikus pasirinkimas užkandžiams būtų riešutai ir vaisiai, neturintys daug cukraus.
Mados modelis turi būti universalus – tarsi chameleonas – žaibiškai mokėti keisti vaidmenį pagal fotografo nurodymus. Jis turi būti aukšto lygio profesionalas, kuris žino ką daro ir daro tą su didžiule aistra. Būtent aistra yra svarbiausia, kuomet kalbama apie fotosesiją – ji turi atsispindėti modelio pozose ir išraiškose, jo kūno kalboje, būtent todėl modelis privalo savimi pasirūpinti, kad jokie nuovargio ar neišsimiegojimo ženklai nesimatytų nei jo išvaizdoje, nei modelio darbe.