Modelių agentūrų ir įprastų darboviečių įdarbinimo skirtumai

Visits: 1

Daugelis modelių agentūrų savo internetinėse svetainėse turi anketą, skirtą modeliams užpildyti ir išsiųsti kartu su jų nuotraukomis pačiai agentūrai, kas yra labai panašu į paprasto darbo paiešką, tačiau skirtumas yra tas, kad norint gauti kokią nors informaciją dėl įprasto darbo, galima paskambinti į pačią įmonę ir sužinoti, tuo tarpu į modelių agentūrą dažniausiai modeliai neskambina ir neklausinėja.
Įprastame darbe yra reikalaujama pateikti ankstesnę patirtį darbe ar kitus reikalingus pažymėjimus, tuo tarpu modeliui ankstesnė patirtis nėra privaloma, nebent modelių agentūra savo internetinėje svetainėje yra pažymėjus, kad jie atstovauja tik profesionalius modelius, kitu atveju patirties neturintys modeliai yra kviečiami pateikti tik savo duomenis ir nuotraukas. Pretenduodami į įprastas darbo vietas darbuotojai turi pateikti savo ankstesnių darbų visą sąrašą ir pareigas arba bent jau tų, kurios yra susijusios su siekiamu darbu. Modeliams nereikia jokio buvusių darbų sąrašo, kurį turėtų pateikti modelių agentūroms. Jei modelis neturi jokios patirties modeliavime, kaip jis gali pateikti savo patirties sąrašą. Modelių agentūros visada dirba ir su patirties neturinčiais, naujais modeliais, todėl jos ir nesitiki, kad jie pateiks savo patirties sąrašą.
Įprastame darbe, kai žmogus yra pasamdomas ir gauna darbą, jis tampa tos įmonės darbuotojas ir pasirašo sutartį su įmone. Kai modelis pasirašo sutartį su modelių agentūra, jie tampa modelių agentūros modeliu, tačiau nebūna priklausomi agentūrai kaip įprasti darbuotojai. Įprasti darbuotojai, priimti į darbą, gauna tam tikra naudos sau paketą: sveikatos draudimą, apmokamas atostogas, ateities viziją, tuo tarpu modeliai viso šito negauna. Modeliai, pasirašę sutartis su modelių agentūromis, yra atsakingi patys už save, modelių agentūra nesuteikia jiems jokių ateities vizijų, nežada didesnės algos ar aukštesnių pareigų. Modelių agentūros modeliai yra patys sau direktoriai, savininkai ir šeimininkai, jie patys atsako už savo nesėkmes ir klaidas, nes modelių agentūra neįsipareigoja modeliams jokiais klausimais.
Įprastame darbe einant į pokalbį dėl darbo, reikia apsirengti taip, kad būtų padarytas geras pirmas įspūdis. Nuo verslo kostiumų iki kasdienių verslo drabužių – kandidatai į įprastus darbus jau turi savo atitinkamą „darbo drabužių spinta“. Tuo tarpu modeliams pokalbiai dėl darbo nereikalauja tiek daug dėmesio aprangai. Paprastai modelių agentūros skatina modelius atvykti į pokalbį kiek įmanoma kasdieniškesne apranga. Moterų modelių apranga dažniausiai būna aptemptos kelnės ar džinsai, marškinėliai ir aukštakulniai, vyrų modelių apranga taip pat labai paprasta – džinsai, sportiniai batai ir taip pat marškiniai. Taigi modeliams nereikia daug investuoti einant į susitikimą dėl darbo.
Svarbiausia modeliams nepersistenkti ir neapsunkinti darbo modelių agentūroms. Jei modelių agentūros reikalauja kasdienės, paprastos aprangos, tuo ir turėtų vadovautis modelis. Svarbiausia sekti modelių agentūrų internetinių puslapių nurodymus ir jais vadovautis, tuomet abiem pusėms bus lengviau ir bus išvengta nereikalingų nesklandumų.